Dzień Chłopaka to kolejne święto, które w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących obchodzi się w bardzo radosnej atmosferze.  Dziewczęta z samorządu uczniowskiego postarały się, by tego dnia wszyscy chłopcy i panowie poczuli się wyjątkowo. Podczas przerw międzylekcyjnych mężczyźni spędzali miło czas przy filiżance kawy lub herbaty, delektując się słodkimi wypiekami przygotowanymi przez uczennice.

Tego wyjątkowego dnia dziewczęta z samorządu uczniowskiego zorganizowały konkurs pod hasłem „Bohater z lektur szkolnych”. Wytypowany przez każdą klasę uczeń wcielał się w rolę męskiego bohatera z lektury szkolnej. Uczestnicy musieli sprostać wszystkim konkursowym wymaganiom, dobierając odpowiedni strój i charakteryzację. Zwycięzcy zostali wybrani w drodze tajnego głosowania przez uczennice oraz panie pracujące w szkole. Dziewczęta wytypowały Pawła Burdyńskiego wcielającego się w rolę Mendla Gdańskiego, zaś panie wybrały Łukasza Dobiesa, który przedstawiał Pana Młodego z „Wesela”.

Kolejną atrakcją tego dnia były wybory Mistera ZSZiO. Żeńska część szkoły zadecydowała, ze zaszczytny tytuł otrzyma Mikołaj Czyżewski z klasy I Technikum Informatycznego.

Nie lada wyzwaniem było wzięcie udziału w szkolnej Familiadzie. Do konkursu stanęły dwie drużyny składające się z uczniów liceum i technikum, które starały się odpowiedzieć na pytania typu: Co kobiety najczęściej noszą w torebce?; Na co kobiety najczęściej narzekają?; Co robi kobieta w wolnym czasie? Zabawie towarzyszyły radosne okrzyki i głośne brawa. Ostatecznie zwyciężyła drużyna złożona z licealistów.

Wszystkim panom gratulujemy i jednocześnie życzymy, by uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.