Bez smartfona na długiej przerwie w pierwszy szkolny dzień roku 2019 - to akcja młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy biorącej udział w projekcie Erasmus+ BEL (Przygotowani na dorosłe życie).

2 stycznia na długiej przerwie uczniowie w ramach działań projektowych przygotowali kąciki do nietypowego spędzenia przez siebie długiej przerwy, wśród nich znaleźli się uczniowie trzecich klasy gimnazjum, pierwszej i drugiej klasy liceum zapraszając do stolików swoje koleżanki i swoich kolegów. Zamiast smartfona w dłoni uczniowie spędzili czas na wspólnej zabawie przy grach planszowych i nie tylko, bo była również „Jenga”, karty „Phase 10”, „UNO” czy takie gry jak „5 Sekund”, „Logic” itd. Niektórzy mieli okazję powrócić do swych lat dziecięcych grając w „Chińczyka”, „Wyścig ślimaków” czy w „Statki”.

Dzięki takiej inicjatywie pokazujemy, że nie nudzimy się i nie zerkamy na smartfona na długiej przerwie, tylko fajnie spędzamy czas z koleżankami i kolegami, to forma integracji naszego środowiska szkolnego – może nasza akcja niektórych zdziwi, że my potrafimy inaczej...jedno jest pewne długa przerwa minęła uczniom bardzo szubko. Akcja uczniów nidzickiego ogólniaka osiągnęła sukces i na pewno zostanie jeszcze nieraz powtórzona.

/koordynatorzy projektu Sabina Wylengowska, Krzysztof Łasiewicki