Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” zaprasza do udziału w projekcie pn. „GraduatON” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Celem głównym projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

Uczestnikami projektu mogą być osoby, które:

1. są absolwentami szkoły wyższej lub są na ostatnim roku studiów wyższych;
  2. posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne);
  3. na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia.

Uczestnicząc w Projekcie zyskujesz

1. wsparcie doradcy zawodowego, który zaplanuje i pomoże podczas wdrożenia Indywidualnej Ścieżki Kariery;
  2. wsparcie psychologa/coach’a kariery;
  3. atrakcyjne warsztaty, z następujących zagadnień:

- autoprezentacja

- organizacja czasu pracy

- cele, reguły, konsekwencje

- komunikacja interpersonalna i komunikacja w zespole

- praca zespołowa, zadaniowanie i odpowiedzialność

1. Szkolenie z urządzeń i technologii wspomagających osoby z niepełnosprawnościami w środowisku zawodowym - dla wybranych uczestników/czek;
  2. Wsparcie w aktywnym poszukiwaniu pracy;
  3. Płatne 3-miesięczne staże aktywizacyjne dla najlepszych (20 uczestników w każdym z okresów realizacji projektu)
  4. Wsparcie opiekunów stażowych.

W ramach Projektu Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” pokrywa następujące koszty:

1. profesjonalnej obsługi merytorycznej podczas organizowanych wsparć;
  2. wynajmu sal szkoleniowych podczas organizowanych warsztatów i szkoleń;
  3. ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników/czki podczas organizowanych wsparć;
  4. materiałów szkoleniowych;
  5. wyżywienia podczas udziału w warsztatach i szkoleniach;
  6. zakwaterowania podczas udziału w szkoleniach i warsztatach – dla osób, które z uzasadnionych przyczyn nie są w stanie dojechać z miejsca zamieszkania w dniu w którym odbywa się szkolenie lub warsztat (np. odległość powyżej 100 km); koszty pokrywane będą do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel;
  7. dojazdów na szkolenia i warsztaty – koszty pokrywane do wysokości kwoty przewidzianej w budżecie i do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel, zgodnie z obowiązującym „Regulaminem rozliczenia kosztów podróży – projekt pn. „GraduatON”.

Zapraszamy do kontaktu:

Więcej informacji pod adresem: https://reaxum.eu/projekty/graduaton/o-projekcie

graduaton baner