Tydzień Kariery w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących to wydarzenie towarzyszące Warmińsko-Mazurskiemu Tygodniowi Kariery zorganizowanemu w tym roku pod hasłem „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”.

Uczniowie ZSZiO wykonali gazetki szkolne związane z pozytywnymi i negatywnymi aspektami życia obcokrajowców w Polsce i Polaków poza granicami kraju. Młodzież zwiedzała lokalne zakłady pracy i poznawała wybrane zawody oraz uczestniczyła w spotkaniu informacyjnym „ Poznaj mnie, a zrozumiesz”, zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Nidzicy. Uczniowie ZSZiO wzięli udział w zajęciach z doradcą zawodowym, których celem było ukazanie wielokulturowości w kontekście lepszego zrozumienia „inności” drugiego człowieka i traktowanie tego zjawiska nie jako zagrożenia, lecz jako niezbędnego warunku konstruktywnego dialogu. Młodzież miała także okazję poznania obcokrajowców żyjących w Polsce. W ZSZiO zorganizowano spotkanie ze Stephenem Clarkiem i Mykytą Popov.

Zaproszeni goście opowiadali o blaskach i cieniach życia w Polsce oraz o różnicach kulturowych, z którymi na co dzień się spotykają.