W dniach 22-25 października, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nidzicy odbywał się Tydzień Kariery 2019. Młodzież ze szkół średnich powiatu nidzickiego odwiedziła nasz Urząd Pracy wraz ze swoimi wychowawcami. W trakcie tych kilku dni Doradcy Zawodowi przeprowadzili siedem spotkań w urzędzie i w placówkach szkolnych, w których uczestniczyło 102 osoby. Wiodącym tematem była „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”.

W spotkaniach z młodzieżą uczestniczyli również zaproszeni goście. Był Pan Rafał Wiejak – Prezes Zarządu Firmy Wiejak, który współpracuje z biznesem na całym niemal świecie (Ameryka, Afryka, Europa, Nowa Zelandia). Prezes podkreślał jak wielkie znaczenie ma znajomość języków obcych na wysokim poziomie biegłości. Kolejnym gościem był obywatel Ukrainy Pan Mykola Porebyk, na co dzień malarz, rzeźbiarz, artysta, który dzielił się refleksją na temat swojego pobytu w Polsce i współpracy z Polakami.

Dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy w przyszłości.