W dniach 22-24 kwietnia 2016r. nasze miasto będzie miało okazję gościć najlepszych sztangistów kraju podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w Podnoszeniu Ciężarów. Będzie to pierwsza tak znacząca impreza sportowa w Nidzicy. Weźmie w niej udział ponad trzystu uczestników.

Przygotowania do tej imprezy ruszyły pełną parą. W miniony weekend stan przygotowań sprawdzany był przez przedstawicieli Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów: Panią Izabelę Kącką – zajmującą się promocją i kontaktem z mediami w PZPC oraz Pana Rafała Grążawskiego – członka Prezydium PZPC. A tak o przygotowaniach do imprezy pisze na stronie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Izabela Kącka:

Sala sportowa na plus, baza noclegowa na plus, organizacja, zaangażowanie oraz współpraca klubu, miasta i starostwa również na plus. Jednym słowem NIDZICA gotowa na przyjęcie zawodników i zawodniczek podczas Mistrzostw Polski do lat 20.

20 lutego mieliśmy okazję odwiedzić Nidzicę i zapoznać się ze stanem przygotowań do MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW U20 (22-24 kwiecień 2016). Sala sportowa, gdzie odbędą się zawody, zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Nowoczesny budynek, bardzo dobrze utrzymany i przygotowany na przyjęcie zawodników (szatnie, sala rozgrzewkowa, ogromna sala sportowa z miejscem na widownię). Już dziś odwiedzający mogą zobaczyć baner zapraszający na to ważne wydarzenie dla miasta. Odwiedziliśmy również wszystkie miejsca noclegowe jakie będą gościły uczestników mistrzostw i wszystkie odznaczają się wysokim standardem, korzystną lokalizacją i miłą obsługą. Na koniec zwiedzanie zamku w Nidzicy i obiad z organizatorami: Burmistrzem Nidzicy – Jackiem Kosmalą, Wicestarostą Powiatu Nidzickiego – Lechem Brzozowskim, Dyrektorem Zespołu Obsługi Oświaty i Sportu w Nidzicy – Panią Małgorzatą Sawicką, przedstawicielem Lokalnej Grupy Działania i członkiem TS Nida – Andrzejem Zawieską, przedsiębiorcą i członkiem TS Nida – Zbigniewem Malinowskim, Prezesem TS Nida – Romanem Zarębskim oraz trenerem Markiem Nachtygalem. - To co napawa optymizmem i est godne naśladowania to duże zaangażowanie Klubu i wsparcie ze strony miasta, starostwa i lokalnych biznesmenów" – podsumował spotkanie Rafał Grążawski – członek prezydium PZPC.”