22 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie odbył się Dzień Otwarty. Jagarzewską szkołę odwiedziło 220 osób z powiatu nidzickiego. Gościliśmy uczniów trzecich klas gimnazjum z Rogoża, Janowca Kościelnego, Szkotowa, Kozłowa oraz ZS nr 1, ZS nr 2 i ZS nr 3 w Nidzicy.

Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości powitała pani dyrektor Izabela Borkowska. Następnie gimnazjaliści uczestniczyli w lekcjach otwartych, promujących poszczególne kierunki kształcenia: Liceum Ogólnokształcące, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Agrobiznesu. Goście zwiedzili także szkołę, szkolny internat, a w trakcie przerw międzylekcyjnych mogli posłuchać radia Węzeł, którego program poprowadziły uczennice klasy I gimnazjum - Aleksandra Filip i Klaudia Sarnowska.

Po zajęciach specjalistycznych na gimnazjalistów czekał poczęstunek przygotowany przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem pań: Katarzyny Niedzieli i Anny Żebrowskiej. Pizza, którą serwowali starsi koledzy, była przepyszna i znikała z talerzy w mgnieniu oka.

Kolejnym punktem Dnia Otwartego był występ wokalny Joanny Sarbiewskiej. Do Asi zgłosiły się dwie uczennice z ZS nr 3 i wspólnie wykonały utwór To co nam było zespołu Red Lips. Po występie dziewcząt odbyło się kolejne muzyczne show Twoja twarz brzmi znajomo. Młodzi artyści z powodzeniem naśladowali Adę Krawczyk, Norbiego, duet Elena feat. Glance, a także zespoły: T. Love, Boys, Akcent i Dance Projekt.

Zmagania wykonawców doceniono gromkimi brawami. Nie brakowało ciekawych strojów, rekwizytów oraz osobowości scenicznych. Następnie głos zabrała Alicja Kawiecka, uczennica II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, która przedstawiła wszystkim ofertę kształcenia w ZSRiO w Jagarzewie, dokładnie charakteryzując każdy z kierunków.

Na koniec pani dyrektor Izabela Borkowska podsumowała wizytę gości w naszej szkole. Mamy nadzieję, że z większością z nich spotkamy się we wrześniu.