Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy zajęli V miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym w Nowym Sączu.

W organizację wydarzenia zaangażowane było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komenda Główna Policji, Polski Związek Motorowy, Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów WORD, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Krajowe Centrum BRD oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

W finale udział wzięło 16 drużyn – reprezentantów każdego województwa. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali w konkurencjach teoretycznych (test z zagadnień z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań oraz test z historii polskiej motoryzacji) a także w konkurencjach praktycznych: jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem, pierwsza pomoc przedmedyczna, przygotowanie pojazdów do jazdy.

Turniej odbył się w dniach 8-10 czerwca a uczniowie ZSZIO pokazali się z bardzo dobrej strony na szczeblu Ogólnopolskim.

Po pierwszym dniu rywalizacji i konkurencjach teoretycznych nasi reprezentanci zajmowali I miejsce i niewiele brakowało, a ostatecznie zakończyliby rywalizację na podium.

Radosław Skudynowski okazał się najlepszym uczestnikiem turnieju w Polsce z konkurencji teoretycznych, za co nagrodzony został indywidualnym pucharem.

Opiekunem drużyny jest p. Dariusz Grzebski