11 czerwca 2016 roku odbył się festyn szkolny - Jagarzewiada - zorganizowany przez Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących. Uroczystość poprowadziły uczennice: Klaudia Nowak i Monika Krzykowska.

Jagarzewiadę rozpoczęło przemówienie pani dyrektor Izabeli Borkowskiej, która powitała wszystkich gości i życzyła udanej zabawy zgromadzonym. Następnie głos zabrał wicestarosta powiatu nidzickiego Lech Brzozowski.

Festyn szkolny oficjalnie otwarto symbolicznym przecięciem wstęgi przez panią dyrektor szkoły Izabelę Borkowską, panią wicedyrektor szkoły Kamilę Rogowską, pana wicestarostę Lecha Brzozowskiego oraz panią kierownik wydziału oświaty Jolantę Tymińską.

Kolejnym punktem programu był występ grupy kabaretowej składający się z uczniów klasy III gimnazjum, którzy zaprezentowali spektakl Czerwony Kapturek szuka księcia.

Po występie nadszedł czas na zwiedzanie specjalnie przygotowanych stoisk, które promowały poszczególne kierunki w naszej szkole. Były one poświęcone:

- historii szkoły - wystawa kronik szkolnych;

- zdrowemu grillowaniu - inspiracje kulinarne uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych;

- ziołom, które można hodować zarówno w domu, jak i w ogrodzie; zioła można było zabrać do domu;

- ekologii - projekty śmieciowych ubrań, przedmiotów użytkowych, a nawet pomocy naukowych;

- renowacji staroci - uczniowie dokonując tego procesu, dawali nowe życie starym i zniszczonym meblom;

- eksperymentom naukowym z fizyki i chemii, które przeprowadzali uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli;

- zdrowiu i urodzie oraz punktu medycznego, w którym można było sprawdzić ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru w organizmie, a także dowiedzieć się, jak zostać dawcą szpiku;

- fotobudce, w której można było wykonać pamiątkowe zdjęcie.

W dalszej części uroczystości zorganizowano pokaz mody śmieciowych ubrań, który miał wyłonić zwycięzcę - Eko Miss lub Eko Mistera. Przedstawiciele poszczególnych klas przeszli po specjalnym ekologicznym wybiegu. Po prezentacji zgromadzeni goście głosowali na najlepszy projekt, wrzucając korki do słoików. Do przeliczenia głosów powołano komisję, w skład kteórej weszli: pani dyrektor Izabela Borkowska, pan wicestarosta Lech Brzozowski oraz sołtys Jagarzewa pani Anna Krystkiewicz. Zwycięską okazała się klasa I Technikum Agrobiznesu, która przygotowała projekt sukni ślubnej ze zużytej folii od belek z dodatkami: bransoletką i łańcuszkiem wykonanymi z korków od butelek i sznurka. Suknię ślubną zaprezentowała modelka Angelika Leśnikowska, która następnie zasiadła na Eko Tronie i pozowała do zdjęć.

Po pokazie mody odbył się Turniej Rodzin, w którym zmierzyły się pięcioosobowe zespoły.

Do turnieju przystąpiły rodziny: Bączkiewicz, Fydrych, Perdyjon i Świerk, które musiały zmierzyć się w przygotowanych konkurencjach, takich jak: szukanie jajek w sianie, wyścig z taczką, przeciąganie liny. Po zmaganiach podliczono punkty i okazało się, że zwyciężyła rodzina Perdyjon. Zwycięzców i uczestników nagrodziły panie: dyrektor Izabela Borkowska, sołtys Jagarzewa Anna Krystkiewicz i organizatorka turnieju Ewa Kujawska.

W siłowni szkolnej zorganizowano dla wszystkich miłośników piłki nożnej Turniej FIFA 2016, nad przebiegiem którego czuwał pan Paweł Rybacki. Po zaciętej rywalizacji i dopingu publiczności okazało się, że zwycięzcą turnieju został Bartek Bunalski.

Po zmaganiach turniejowych nadszedł czas na mecz piłki siatkowej: Uczniowie kontra Nauczyciele. Otwarcie meczu uświetnił występ cheerleaderek, które przygotowała pani Ewa Kujawska. W pierwszej części meczu zwyciężyli uczniowie, jednak w kolejnej nauczyciele zebrali wszystkie swoje siły i doprowadzili do remisu. W trzecim i ostatnim starciu nauczyciele byli już niepokonani i to oni zwyciężyli. Mecz był niezwykle ekscytujący, ponieważ okazało się, ze uczniowie są godnymi przeciwnikami. Oczywiście nie zabrakło zabawnych momentów na boisku, na co widzowie odpowiednio reagowali, bijąc brawa i krzycząc.

Kolejnym punktem imprezy był wywiad z panią Anną Krystkiewicz, sołtysem Jagarzewa i absolwentką ZSRiO. Rozmowę przeprowadziła Monika Krzykowska, która zaprosiła swojego gościa do studia Kawy czy Herbaty. Przedmiotem rozmowy były zmiany, jakie zaszły na przestrzeni lat w jagarzewskiej szkole.

Szczególne podziękowania należą się Joannie Sarbiewskiej, która czarowała gości swoim cudownym głosem, DJ-owi Pawłowi za jego muzykę porywającą do tańca, panu radnemu Andrzejowi Krzykowskiemu, dzięki któremu można było spróbować specjalności Jagarzewa - dziczyzny, wędzonych ryb oraz wędlin własnego wyrobu, uczniom i nauczycielom Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych za przygotowanie doskonałych potraw oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Jagarzewiady.