13 stycznia odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem - "Pomaganie jest dziecinnie proste - gramy dla dzieci małych i bez focha".

Już od rana nidziccy wolontariusze wyruszyli z puszkami do różnych miejsc na terenie całego powiatu.

O godzinie 16.00, w sali rycerskiej nidzickiego zamku rozpoczęła się licytacja „fantów”, w której uczestniczyli m. in. starosta Marcin Paliński, wicestarosta Paweł Przybyłek, burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala oraz przewodniczący rady powiatu Andrzej Bróździński. Po podliczeniu wszystkich datków okazało się, że Nidziczanie przekazali na WOŚP 27.079,89 złotych. Spośród wolontariuszy wyróżniono Jakuba Wiśniewskiego i Laurę Owsiankę, którzy do swoich puszek uzbierali najwięcej.

Uwieńczeniem tego dnia był występ Grupy Signum - pięknego pokazu tańca z ogniem.

zdjęcia: Gmina Nidzica, nidzica.wm.pl