Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. - Józef Piłsudski

Dzisiaj, 1 marca, w Nidzicy, miały miejsce obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Św. Wojciecha, po której poczty sztandarowe, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz delegacje szkół udały się pod budynek byłej katowni Urzędu Bezpieczeństwa, gdzie pod tablicą pamiątkową złożono kwiaty i zapalono znicze.

W uroczystości wzięli udział m. in.: Starosta Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński i Paweł Bukowski, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, radni, dyrektorzy szkół oraz placówek oświatowych, uczniowie i mieszkańcy.