3 marca, już po raz piąty, w Zimnej Wodzie mieszkańcy powiatu nidzickiego biegiem uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Uczestników przywitał koordynator biegu Wojciech Żulczyk. — W tym roku w biegu udział bierze rekordowa liczba osób — mówił. Na starcie stanęło bowiem 210 uczestników.

Bieg odbył się na dwóch dystansach: trasa leśna o długości 1963 m - jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek oraz trasa dla bardziej doświadczonych zawodników - 6600 m - Zimna Woda - Wały - Zimna Woda.

Na uczestników czekały pamiątkowe medale, które wręczali wicestarosta Paweł Przybyłek, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński, wójt Janowca Kościelnego Piotr Rakoczy oraz sołtys Zimnej Wody Jan Kardasiński.

źródło i zdjęcia: nidzica.wm.pl