22 marca, na Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbyła się inauguracja Plebiscytu Gospodarczego Lazuryty Przedsiębiorczości. Jest to pierwsza w regionie Północnego Mazowsza i Zachodnich Mazur inicjatywa stworzona przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach, która została objęta patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Powiat Nidzicki reprezentowany był przez starostę Marcina Palińskiego, wicestarostę Pawła Przybyłka oraz przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Bróździńskiego.

Statuetki Lazuryt Przedsiębiorczości w sześciu kategoriach otrzymali:

- Najlepsza Firma odpowiedzialnego Biznesu - LG ELECTRONICS MŁAWA Sp. z o.o.

- Najlepsza Firma Rodzinna - WIEJAK Sp. z o.o. Nidzica

- Najlepsza Impreza, wydarzenie kulturalne, sportowe, rozrywkowe promujące Region - OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL Piotr Kolaj – Ostróda

- Najlepszy Produkt lub usługa - BUTY AURELKA – EL-BUT S.C. Zakład produkcji obuwia korekcyjno-ortopedycznego w Mławie

- Najlepsza Inwestycja, innowacja, technologia lub inicjatywa - DEKORGLASS DZIAŁDOWO S.A.

- Przyjaciel przedsiębiorczości - GRZEGORZ SMOLIŃSKI - Prezes Zarządu, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Źródło i zdjęcia: Gmina Nidzica, IHAR