3 kwietnia, na Zamku w Nidzicy, odbyły się Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską organizowane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy przy współudziale Nidzickiego Ośrodka Kultury.

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach w konkursach prozy, poezji i piosenki odbył się uroczysty koncert galowy, na którym ogłoszono wyniki. Najlepsi uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe, po czym mogli zaprezentować się przed licznie przybyłą publicznością.

W wydarzeniu udział wzięli: wicestarosta Paweł Przybyłek, skarbnik powiatu Renata Mróz, przewodniczący powiatowej komisji oświaty Ryszard Kumelski, kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Jolanta Tymińska, dyrektor Nidzickiego Ośrodka Kultury i wiceprzewodniczący rady powiatu Paweł Bukowski, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście.