Nidzickie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej wspólnie ze Szkołą Podstawową w Napiwodzie, Nidzickim Ośrodkiem Kultury było organizatorem IV Konkursu Piosenki Niemieckiej im. Waltera Kollo w dniu 09.04.2019 na nidzickim zamku.
Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Nidzica Jacek Kosmala.

Wśród zaproszonych gości byli m. in.: wicestarosta Paweł Przybyłek, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, wiceprzewodniczący Rady Powiatu i dyrektor NOK Paweł Bukowski i kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Jolanta Tymińska.
Gościem specjalnym na konkursie była wnuczka Waltera Kollo,  pani Marguerite Kollo.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów powiatu nidzickiego, którzy w swoich szkołach uczą się języka mniejszości narodowej niemieckiej.

Nagrodzeni:

Klasy 1-3
I. miejsce - Nina Kostowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy, nauczyciel przygotowujący: Jolanta Wiejak)
II. miejsce - Oliwia Kosobucka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy, nauczyciel przygotowujący: Jolanta Wiejak )
III. miejsce - Oliwia Krawczyk (Szkoła Podstawowa w Łynie, nauczyciel przygotowujący Milena Chmielewska)
Wyróżnienie:
Michalina Mielczarek (Szkoła Podstawowa w Rogożu, nauczyciel przygotowujący Maria Mielczarek)
Dominik Rytkowski (Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, nauczyciel przygotowujący Małgorzata Fydrych)

Klasy 4-6
I. miejsce - Nadia Nowicka (Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, nauczyciel przygotowujący Małgorzata Fydrych)
II. miejsce - Weronika Kondras (Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, nauczyciel przygotowujący Małgorzata Fydrych)
III. miejsce - Nikola Żebrowska (Szkoła Podstawowa w Rączkach, nauczyciel przygotowujący Damian Wierzchowski)

Klasy 7-8
I. miejsce - Zuzanna Pyszko (Szkoła Podstawowa w Łynie, nauczyciel przygotowujący Milena Chmielewska)
II. miejsce- Julia Zemanek (Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, nauczyciel przygotowujący Małgorzata Fydrych)
III. miejsce - Paulina Orzechowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy, nauczyciel przygotowujący: Jolanta Wiejak)

Dziękujemy sponsorom za wsparcie konkursu: Urząd Miejski w Nidzicy, Powiat Nidzicki, Centrum Usług Wspólnych, Marguerite Kollo, Nadleśnictwo Nidzica, Bank Spółdzielczy w Nidzicy, PSS Społem.

Tekst: Sabina Wylengowska - ZSO w Nidzicy
Zdjęcia: Przemysław Burdyński - Wydział Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego