12 maja, w Janowie, obchodzono Powiatowe Święto Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele w Janowie. Następnie strażacy, zaproszeni goście oraz mieszańcy w takt muzyki orkiestry z Chorzel przemaszerowali na janowski rynek.

W czasie uroczystego apelu wręczono awanse, odznaczenia i podziękowania strażakom, którzy na co dzień pomagają ludziom nie tylko przy pożarach.

Wicestarosta Nidzicki Paweł Przybyłek złożył najlepsze życzenia i wyrazy uznania. — Ryzykujecie często swoim zdrowiem i życiem, spieszycie, by zdążyć z pomocą na czas w ratowaniu, angażujecie się całym sercem w działalność ratowniczą i społeczną — mówił wicestarosta.

W uroczystości udział wzięli m.in. członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwia Jaskulska, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - bryg. Robert Fliciński, wicestarosta Paweł Przybyłek, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński oraz zaproszeni goście.