Również dziś miały miejsce obchody Powiatowych Dni Rodziny, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji rodzin w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Wojciecha w Nidzicy , po czym uczestnicy przemaszerowali na plac przy Centrum Rehabilitacyjnym im. Jana Pawła II na ulicy Krzywej. Podczas uroczystego otwarcia Powiatowych Dni Rodziny głos zabrali zaproszeni goście, m. in. starosta Marcin Paliński.  - Rodzina to podstawowa i najważniejsza komórka społeczna zbudowana i oparta na fundamencie szczęśliwego małżeństwa. Trzeba pamiętać, że to właśnie w rodzinie dzieci uczą się wartości ludzkich i chrześcijańskich, poszanowania zasad i przebaczania drugiemu człowiekowi. We własnym domu młodzi ludzie odkrywają, czym jest miłość i uczą się kochać. – powiedział.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin z Powiatu Nidzickiego, które tłumnie przybyły żeby razem świętować.

W tegorocznych obchodach udział wzięli: Wicewojewoda Sławomir Sadowski, Starosta Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Wójt gminy Janowiec Kościelny Piotr Rakoczy, Wójt gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki, Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak, radni powiatowi, gminni, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Nidzicy Ewa Gałka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Kamińska oraz Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Kalinowska.