30 maja, w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu "Cyfrowe Szkoły Powiatu Nidzickiego - Stawiamy na technologie IT".

W wydarzeniu tym uczestniczyli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wicemarszałek Miron Sycz, Starosta Nidzicki Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek oraz Skarbnik Powiatu Renata Mróz.

Projekt pn. „Cyfrowe Szkoły Powiatu Nidzickiego - Stawiamy na technologie IT!” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu 199 753,70 zł, w tym dofinansowanie 85 % - 168 031,14 zł.

Projekt dotyczy wyposażenia pracowni w 2 szkołach ogólnokształcących prowadzonych przez Powiat Nidzicki (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących) w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne, w tym: tablice multimedialne i interaktywne, komputery nauczycieli i uczniów (przenośne i stacjonarne), wizualizery, pomoce dydaktyczne do nauczania fizyki, geografii i historii, systemy do nauczania j. obcych, tablice białe suchościeralne.

Okres realizacji projektu czerwiec – październik 2019 r.