1 czerwca, w Niborku Drugim odbył się Leśny Bieg Literata, w ramach którego zorganizowano bieg na 10 km, marsz nordic walking na 5 km oraz biegi dziecięce. Organizacji imprezy podjęli się Wojciech Żulczyk i Andrzej Marcjanik wraz z grupą „Nidzica Biega” i Towarzystwo Sportowe „NIDA”, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nidzicy, Domu Pracy Twórczej – Leśniczówka NIBORK, Nidzickiego Ośrodka Kultury, Nadleśnictwa Nidzica, Powiatu i Gminy Nidzica.

W wydarzeniu udział wzięli Starosta Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Członek Zarządu Powiatu Mateusz Budka, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Radni Rady Powiatu oraz Radni Rady Miejskiej w Nidzicy Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy, nadkom. Jarosław Wiśniewski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Krzysztof Kunicki, Dyrektor MOSiR Patrycja Kawałko, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Kamińska oraz zaproszeni goście.

źródło i zdjęcia: Nidzica Biega