Dzisiaj, w Starostwie Powiatowym w Nidzicy, odbyło się kolejne już cykliczne spotkanie Starosty Marcina Palińskiego i Wicestarosty Pawła Przybyłka z samorządowcami z Powiatu Nidzickiego, którego tematem było omówienie m. in. potrzeb komunikacyjnych naszego powiatu oraz wzajemnej współpracy. Podczas spotkania rozmawiano również o podpisanym kilka dni temu porozumieniu pomiędzy starostami szczycieńskim, nidzickim, działdowskim i piskim o współpracy w zakresie opracowania założeń projektu „Południowe Mazury.

W spotkaniu uczestniczyli: Doradca Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Mateusz Szkaradziński, Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Joanna Jabłonka - Kastrau, Radny Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Patryk Kozłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Wójt Janowca Kościelnego Piotr Rakoczy wraz z pracownikiem merytorycznym, Przewodnicząca Rady Gminy Janowiec Kościelny Marianna Malinowska, wójt Janowa Grzegorz Napiwodzki wraz z pracownikiem merytorycznym, Przewodnicząc Rady Gminy Kozłowo Alicja Hołubowicz oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Jolanta Tymińska.