7 lipca, w Janowie odbyła się XIII Wystawa Hodowlanych Koni Zimnokrwistych. Gospodarzami wydarzenia byli Starosta Nidzicki Marcin Paliński oraz Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki, a Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Impreza rozpoczęła się Msza Świętą w Kościele pw. Św. Rocha w Janowie, następnie uczestnicy przemaszerowali w korowodzie na miejsce wystawy.

W tym roku w walce o czempionat wzięło udział 13 klaczy i 11 ogierów. Komisja sędziowska oceniała konie za następujące elementy: typ, pokrój, stęp, kłus, kondycję, stopień oraz wrażenie ogólne.

Wyniki klacze:

I miejsce - Sava, wystawca — Waldemar Sekściński, pkt — 43,5
II miejsce - Lenora, wystawca — Krzysztof Grąbczewski, pkt. — 41
III miejsce - Ormina, wystawca — Roman Szultka, pkt. — 40,5

Wyniki ogiery:

I miejsce - Massiv, wystawca — Kamil Cichecki, pkt. — 44
II miejsce - Suliwan, wystawca — Czesław Felczak, pkt — 42
III miejsce - Casmir, wystawca — Grzegorz Napiwodzki, pkt. — 41

Czempioni publiczności:

Klacz Lenora - maść kasztanowata, wiek - 10 lat, właściciel i wystawca - Krzysztof Grąbczewski z Lisewa, woj. mazowieckie
Ogier Casmir - maść kasztanowata, wiek - 5 lat, właściciel i wystawca Grzegorz Napiwodzki

W wydarzeniu udział wzięli: Posłowie na Sejm RP: Paweł Papke, Janusz Cichoń, Mirosław Pampuch, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Doradca Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Mateusz Szkaradziński, Dyrektor Biura Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Agnieszka Warakomska-Poczobutt, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Koni Adam Domżała, Starosta Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński, Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki, Wójt Gminy Janowiec Kościelny Piotr Rakoczy, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Radni Rady Powiatu, Radni Miejscy oraz Gminni, przedstawiciele służb mundurowych, duchowni, pracownicy jednostek organizacyjnych Powiatu Nidzickiego oraz wielu zaproszonych gości.