W związku z przypadającym 24 lipca Świętem Policji i jubileuszem 100. rocznicy powstania Państwowej Policji, dziś, 31 lipca, na sali rycerskiej nidzickiego zamku odbyły się uroczyste obchody. Podczas tego wydarzenia zostały wręczone nominacje na wyższe stopnie policyjne przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Arkadiusza Sylwestrzaka.

W wydarzeniu udział wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Arkadiusz Sylwestrzak, Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie Jarosław Babalski, Radny Sejmiku Woj. W-M Patryk Kozłowski, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Członek Zarządu Powiatu Mateusz Budka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Bukowski, Sekretarz Powiatu Elżbieta Bieniek, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Wójt Janowca Kościelnego Piotr Rakoczy, przedstawiciele pozostałych gmin Powiatu Nidzickiego, przedstawiciele służb mundurowych, policjanci oraz pracownicy cywilni.