6 września na Zamku w Nidzicy miała miejsce uroczysta Wojewódzka Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków, a także edukację historyczną i kulturalną. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

W programie wydarzenia znalazły się m. in.: wystąpienie Członka Zarządu Woj. Warmińsko-Mazurskiego Sylwii Jaskulskiej, wykład dra Szymona Dreja „Granica Polski na przestrzeni dziejów”, wykład prof. Dariusza Makiłły „Domknięcie się Odrodzonej – walka o kształt granic Rzeczpospolitej 1918-1923/1939”, pokaz walk rycerskich i zwiedzanie Zamku.

W inauguracji wzięli udział także Poseł na Sejm RP Anna Wasilewska, Starosta Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Radny Sejmiku Woj. Warmińsko-Mazurskiego Patryk Kozłowski, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Radni Rady Powiatu i Rady Miasta, pasjonaci historii oraz uczniowie.