Przebudowa ulicy Kościuszki zbliża się wielkimi krokami. To jedna z największych inwestycji mająca istotne znaczenie dla mieszkańców i turystów, ponieważ łączy centrum miasta z dworcem kolejowym. Wartość tego zadania to prawie 19 mln zł, z czego dofinansowanie Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 13 mln zł. Dzięki zaangażowaniu samorządowców z Powiatu Nidzickiego oraz radnego sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego Patryka Kozłowskiego i dobrej współpracy z Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie już wkrótce będziemy się cieszyć z bezpiecznych i komfortowych dróg w naszym powiecie.

Pozyskanie prawie 27 mln zł na realizację 8 zadań inwestycyjnych we wszystkich gminach to również szansa na zwiększenie atrakcyjności i dostępności infrastruktury turystycznej oraz terenów inwestycyjnych zapewniających rozwój gospodarczy gminom.