2 października w Restauracji „Biała” w Nidzicy odbyła się uroczystość I Powiatowego Dnia Seniora. Oficjalnego otwarcia dokonał Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nidzicy Jerzy Grabowski. Wśród oficjalnych wystąpień i podziękowań nie zabrakło również części artystycznej z dużą dawką humoru. Starosta Marcin Paliński podziękował za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń, za przekazywane doświadczeń i wartości oraz za nieustającą troskę o drugiego człowieka.

W tym pięknym wydarzeniu udział wzięli: Starosta Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński, Przewodniczący Zarządu Okręgu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie Tadeusz Szanter, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki, Wójt Gminy Janowiec Kościelny Piotr Rakoczy, Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak, Radni Rady Powiatu Nidzickiego i Gmin, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz seniorzy.