21 października, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. Mottem tegorocznego konkursu były słowa św. Jana Pawła II: "Nie czas wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach...".

Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz Starosta Nidzicki Marcin Paliński. Swoją obecnością zaszczycił również ks. dr hab. Paweł Rabczyński - wykładowca na Wydziale Teologii UW-M w Olsztynie oraz ks. proboszcz Adam Turek.

Podczas konkursu swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych naszego powiatu, a całe wydarzenie uświetniły pieśni religijne wyśpiewane przez uczniów kl. 5c, ku czci Ojca Św. Jana Pawła II.

Organizatorami tego pięknego przedsięwzięcia byłi: Marzena Świderska, Anna Borkowska, Jacek Maculewicz.
Zdjęcia oraz tekst: Powiat Nidzicki, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzic