Wczoraj, 30 lipca, w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczytnie podpisano umowy na realizację zadania polegającego na opracowaniu Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030/OF Południowe Mazury przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych DELTA PARTNER.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatów: Szczycieńskiego, Piskiego, Nidzickiego oraz Działdowskiego. Powiat Nidzicki reprezentowany był przez Sekretarz Powiatu Elżbietę Bieniek.

W trakcie zebrania przedstawione zostały uwarunkowania gospodarczo-społeczne i kierunki, które są kluczowe dla rozwoju powiatów zrzeszonych w Grupie Południowe Mazury. Starosta Szczycieński Jarosław Matłach wskazał konieczność modernizacji połączeń komunikacyjnych powiatów i drogi ekspresowej S7 jako niezbędny element poprawy sytuacji gospodarczej w regionie.

źródło: Powiat Szczycieński