8 września na stadionie miejskim odbyły się Dożynki Gminne 2018. Powiat Nidzicki reprezentował Grzegorz Napiwodzki Starosta Nidzicki, Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki. Udział wzięli również Członkowie Zarządu Powiatu oraz radni. Uroczystości rozpoczęły się o godz.11:00 Mszą św. w Kościele Parafialnym Miłosierdzia Bożego. Następnie piękny korowód przeszedł na stadion, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie dożynek przez Burmistrza Jacka Kosmalę oraz Starostów: Sylwię Wiśniewską z Szerokopasia i Krzysztofa Kawieckiego z Magdaleniec.

W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyło Zagrzewo i to właśnie wieniec tego sołectwa będzie nas reprezentował na Dożynkach Wojewódzkich w Olsztynku.

Tego dnia oprócz typowych dożynkowych atrakcji goście mogli podziwiać najsilniejszych zawodników w naszym kraju, którzy wystartowali w Pucharze Polski Strongman. Sędzią głównym zmagań była legenda tego sportu Mariusz Pudzianowski.